ליה שומרון בפייסבוק

הצטרפו לניוזלטר החודשי

ייעוץ תזונתי וסדנאות בישול
המתכונים של ליה שומרון פינדר
מתכונים - אוכל טוב מאקו
המתכונים המומלצים של ליה שומרון
מתכוני בריאות - מתכון בטוח ערוץ 2
מתכונים בריאותיים

מי אני

ליה שומרון פינדר, נשואה לאריאל ואמא לנויה הקטנה.

נולדתי בבית שבו מאז ומתמיד אכלו בריא. יש שיגדירו את הילדות שלי כ"ילדות עשוקה" מבחינה קולינארית, כיוון שבזמנו לרוב האוכלוסייה לא היתה מודעות ולכן השוק היה דל במוצרים. לבית הספר הייתי מגיעה עם כריך מלחם מלא עם אבוקדו (שבשעת ארוחת העשר כבר השחיר) בעוד שאר הילדים אכלו פיתה עם שוקולד. אין ספק שלאכול בריא לא היה אטרקטיבי באותה התקופה. אבל החינוך הזה לבריאות שקיבלתי בבית נשאר בי, גדל איתי ועד היום הוא חלק בלתי נפרד ממני.
אחרי שסיימתי לימודי משפטים ומנהל עסקים עם התמחות במימון ויזמות במרכז הבינתחומי בהרצליה, הבנתי שלהיות עורכת דין לא מספק לי מספיק אושר, וחיפשתי את השליחות שלי בחיים האלה.

אחרי חיפוש די קצר גיליתי שאני רוצה להיות שליחה של אורח חיים בריא, זה חלק ממני ואין שגריר יותר טוב מאדם שחי את זה כל חייו.
נסעתי ללימודי הכשרת שפים בבית הספר The Natural Gourmet Institute for Health and Culinary Arts שבניו יורק. למדתי גם לימודי תזונה טבעית במכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית, ואני מלאת אנרגיה לעשות שינוי בנושא המודעות לתזונה בארץ.

מאז ועד היום אני...

עורכת הרצאות בנושא היבטים פרקטיים בתזונה נבונה
מנחה סדנאות בישול בריא במסגרות שונות
כותבת בנושא אוכל בריא באתרים שונים: MAKO, EATWELL, Onlife
מופיעה בתכנית הטלוויזיה "מתכון בטוח" (ערוץ 2) מזה 3 עונות וחתומה על הספרים של מתכון בטוח. הספר מתכון בטוח 1 קיבל תעודת ספר הזהב לאחר שמכר יותר מ-20,000 עותקים.
חתומה על ספר נוסף בשם Smoothies, Smoothies and more Smoothies, אשר יצא לאור בארה"ב בשנת 2011.
מנהלת מזה 4 שנים את הפורומים בנושא בישול בריא באתר סטארמד ובאתר Beok

מתכוני בריאות - יועצת תזונתית
Created by L.A Studio L.A Studio בניית אתרים